soutez carodejnice 2021V měsíci březnu vyhlásila Místní knihovna Strašice a Kulturní komise obce Strašice soutěž o nejhezčí obrázek, báseň a povídku na téma „Čarodějnice“. Do soutěže se zapojilo celkem 84 dětí, z toho bylo 78 kreseb, 4 výrobky, 2 básně, 1 pohádka a 1 povídka. Svá dílka zasílaly děti i z jiných obcí a měst, například z Rokycan nebo ze Strakonic. Děti, které přinesly své výtvory osobně, dostaly sladkou odměnu ihned a ostatním byla předána v prvním květnovém týdnu. Soutěže se zúčastnily i děti z MŠ ve Strašicích, kdy každá ze 4. tříd pojala toto téma po svém. Vidět radost v dětských očích, když předávají své výtvory, na které jsou velice pyšné, je krásný zážitek.

zaci-patych-tridV měsíci únoru 2010 navštívili naší knihovnu  v rámci výuky literatury žáci z páté a šesté třídy Základní školy Karla Vokáče ve Strašicích. Nejprve si prohlédli výstavu „Kronika obce Strašice a její kronikář“, kde shlédli překrásně vedené kroniky a tvorbu kronikáře Petra Prokůpka.  Potom vyslechli přednášku o tom, jak to chodí v knihovně, jaké služby poskytujeme, jaké akce připravujeme  a co můžeme nabídnout dětem školního věku. Prohlédli si jednotlivá oddělení  a o vše se velmi zajímali.

Fotografie z návštěvy naleznete ZDE.

Na počátku prosince 2009 proběhlo v sále Měšťanské besedy v Plzni slavnostní vyhodnocení soutěže nazvané „O nejlepší kroniku Plzeňského kraje“, jejíž iniciátorkou byla hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová. Kronikář pan Petr Prokůpek získal s kronikou obce Strašice první místo v kategorii obcí nad 500 obyvatel. Strašice se tedy mohou pochlubit nejlepší kronikou v Plzeňském kraji!

U příležitosti tohoto významného ocenění byl pan Prokůpek společně s vedoucím kulturního odboru obce Strašice Mgr. Tomášem Makajem hostem Rozhlasového koktejlu Českého rozhlasu Plzeň. Záznam tohoto rozhovoru si můžete poslechnout i na našich stránkách:

1. část :

2. část :

3. část :

advent09Předvánoční pohodu  nám v neděli 13. prosince 2009 zpříjemnilo hudební sdružení Collegium musicum pod vedením pana Václava Hájka. V restauraci Společenského domu ve Strašicích zazněly krásné koledy i verše.  Pro návštěvníky bylo připraveno zdobení  vánočních perníčků od paní Věry Benešové.  Celé odpoledne se neslo ve vánočním duchu a pohodě, tak jak to má být.

mikulasske-disco09V neděli 6.prosince 2009 si strašické děti přišly zatancovat a zasoutěžit do malého sálu Společenského domu  na diskotéku pořádanou Místní knihovnou ve Strašicích a Pionýrskou skupinou Bílá Cerkev Strašice. Diskotéku navštívil i Mikuláš, Anděl  a  Čertice. Děti dostaly sladkosti a největší zábavou pro ně bylo dovádění na tanečním  parketě za doprovodu  roztančených čertic.

fbook
červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
sobota 22. 06. 2024 08:00 
Mistrovství ČR v českém lakrosu

Hlavní sponzoři

      paliva strasice logo strasice      
Paliva Strašice Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com